İptal ve İade Koşulları & İptal Formu

Sitenano üyeliğinizden memnun değil misiniz?


Kullanıcı sözleşmenizi iptal edebilir ve ilk satın alımınızı takip eden ilk 14 gün içinde ödemenizin tarafınıza iade edilmesi talebinde bulunarak paranızı geri alabilirsiniz. Ayrılma nedeninizi belirtmenize gerek yoktur ancak yine de bizimle paylaşabilirseniz memnun oluruz.

Üyelik sözleşmenizi iptal etmek için ekte bulunan “Üyelik İptal Formu” ile birlikte iptal talebinizi info@sitenano.com e-posta adresine iletebilirsiniz.

(Formun ıslak imzalı olarak iletilmesi gerekmektedir.)

Üyelik iptalinizde ödemenizi geri alabilmeniz için, iptal talebinizin ilk satın alma tarihinden sonraki ilk 14 gün içinde belirtildiği gibi imzalı formunuz aracılığı ile yapılması gerekmektedir.Üyelik sözleşmenizin başladığı ilk 14 gün sonrasında da sözleşmenizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz ancak tarafınıza bir para iadesi yapılmaz.


İptal Süreci

Sözleşmenizi ilk 14 günlük süre içerisinde iptal ettiğinizde, para iadesi işlemi talepte bulunduğunuz günün sonrasındaki iki hafta içinde işleme alınacak ve kullandığınız ödeme yöntemi kullanılarak iade ödemeniz gerçekleştirilecektir.

İptal işlemi tamamlandığında Sitenano, sözleşmeyle ilişkili tüm alanları, üyelik hesap bilgilerini (zaten başka bir sağlayıcıya taşınmadıkça) ve bu alanlarla ilişkili e-posta hesaplarını siler. 

Aşağıda İptal İşlemleri, Geri Ödeme Talep ve Para İade İşlemleri ile ilgili olan şartlarımızı inceleyebilirsiniz.


Para İade Garantisi

Bir hizmet süresi veya abonelik taahhüdü için ücrete tabi bir Sitenano Hizmetinden memnun kalmamanız halinde ve eğer bu hizmeti ilk kez alıyorsanız, söz konusu Sitenano Hizmetlerinin ilk sipariş edildiği / etkinleştirildiği tarihten itibaren on dört (14) gün içinde herhangi bir nedenle iptal bildiriminde bulunabilirsiniz.

İade imkânı yalnızca ücretsiz bir web sitesinin bir Ayrıcalıklı Plan (Sitenano Web Sitesinde sunulduğu üzere) satın alarak bir üst sınıfa geçirilmesi niteliğinde Sitenano hizmetlerinin ilk kez satın alınmasında geçerlidir.

İade imkânı Sitenano Hizmetlerinin herhangi bir şekilde ilaveten satın alınmasında, bir üst sınıfa geçirilmesinde, değiştirilmesinde veya yenilenmesinde geçerli değildir.

Sitenano, ilgili iade dönemi içinde bildirim alması halinde, söz konusu Sitenano Hizmetleri için Sitenano’nun sizden tahsil etmiş olduğu bedeli sizden tahsil edilmiş olan döviz cinsinden veya döviz cinsi üzerinden olan Türk Lirası ödemelerinde ise satınalma tarihinizdeki Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının Döviz Satış Kuru üzerinden tarafınıza iade ederek hizmetleri iptal edecektir. 

Döviz fiyatlarındaki değişimler ve üçüncü taraf ücretleri nedeniyle İade meblağının sizden tahsil edilmiş olan meblağdan farklı olabileceğini lütfen dikkate alınız.

Sitenano döviz fiyatlarındaki değişimler veya üçüncü taraflarca sizden tahsil edilen ücretler sonucunda meblağlarda oluşan farklardan sorumlu olmayacaktır.

İade Döneminin sona ermesinin ardından ise, tarafınızca ödenen ücretler iade edilemez ve iptal edilemez olacaktır. Ayrıca, kötü niyetle veya fiilen alınan ve faydalanılan hizmetler için ödeme yapmaktan kaçınmak amacıyla meşru olmayan bir girişimle iptal bildiriminde bulunulmuş olduğunun tarafımızca tespit edilmesi halinde, fiilen alınan Sitenano Hizmetlerinin ücretini söz konusu bildirimde bulunan Kullanıcıya kanunların elverdiği ölçüde fatura etme hakkımız saklıdır.

Lütfen unutmayın: Sitenano Hizmetleri kapsamında veya Sitenano Hizmetleri üzerinden satın alınan bazı hizmetler için para iadesi yapılamayabilir. Alan adları, iş araçları ve uygulamalar gibi Üçüncü Taraf Hizmetleri bu kapsama dâhildir.

Satın alınan her bir hizmet veya uygulamaya ilişkin koşullar Sitenano Web Sitesinde ve/veya söz konusu hizmet veya uygulamaların satın alınması sürecinin bir parçası olarak veya bu süreç esnasında belirtilmektedir. Bir hizmeti satın almadan önce o hizmeti iptal edebilme imkânınız olduğunu doğrulama sorumluluğu tarafınıza aittir. İadesi mümkün olmayan Ücretli Hizmetler, uygulamalar veya Üçüncü Taraf Hizmetleri için ödenen tutarlar tarafımızca iade edilmeyecektir.


Geri Ödeme Talepleri

İptal Döneminin sona ermesinin ardından herhangi bir zamanda Sitenano hesabınızda ödenmesi gereken herhangi bir ücretin tarafınızdan reddedildiği, geri ödenmesinin talep edildiği veya başkaca bir şekilde itiraz edildiği takdirde, bu durum işbu koşullar kapsamındaki ödeme yükümlülüklerinizin ihlali olarak addedilir ve Sitenano Hizmetlerini kullanımınız otomatik olarak devre dışı bırakılabilir veya sonlandırılabilir.

Bir Geri Ödeme Talebinde bulunulması halinde, Kullanıcı Hesabınız yeniden satın alma veya yeniden kullanma seçeneği sunulmaksızın bloke edilebilir ve söz konusu Kullanıcı Hesabının içerdiği tüm veriler her türlü alan adı, uygulama ve Üçüncü Taraf hizmeti de dâhil olmak üzere, iptal edilebilir ve Kapasite Kaybına uğrayabilir.

Sitenano Hizmetlerini kullanımınız, ilgili Sitenano Hizmeti için yeniden abonelik yaptırmadığınız ve alınan her bir Geri Ödeme Talebi ile ilgili olarak Sitenano’nun ve/veya herhangi bir Üçüncü Taraf Hizmetinin maruz kaldığı bilumum ücret ve giderler de dâhil olmak üzere geçerli Ücretlerin tamamını (Geri Ödeme Talebi öncesinde sağlanan Sitenano Hizmetlerine ilişkin Ücretler, ödemeyi işleme alan merciinin maruz kaldığı hizmet ve işlem bedelleri ve ücretleri de dâhil) ödemediğiniz müddetçe yeniden başlatılmayacaktır.

Sitenano’ya yapılan ödemelerle ilgili herhangi bir sorunuz veya sorununuz var ise, Sitenano Hizmetlerinin iptal edilmesini ve Kullanıcı Hesabınızın bloke edilmesini önlemek, ayrıca, tarafınızca satın alınmış (ve geri ödeme talebinde bulunulmuş) olan Sitenano Hizmetlerine ait tüm Ücretlerin tarafınızca yeniden ödenmesine ek olarak ilişkili diğer Ücretlerin ödenmesi konusunda yükümlülük altına girmenize neden olması muhtemel mesnetsiz veya hatalı bir Geri Ödeme Talebinde bulunulmasını önlemek amacıyla Geri Ödeme Talebinde bulunmadan veya ödemenin iptali için başvurmadan önce Müşteri Destek ekibimizle temasa geçmenizi öneririz.

Alınan herhangi bir Geri Ödeme Talebi ile ilgili olarak, söz konusu Geri Ödeme Talebinden sorumlu Kullanıcının fiilen işleme onay vermiş olduğunu ve akabinde sağlanan hizmetleri kullanmış olduğunu kanıtlayan her türlü bilgi ve belgenin ilgili kredi kartı şirketine veya finans kuruluşuna sunulması yolu da dâhil olmak üzere itirazda bulunma hakkımız saklıdır.


İPTAL İŞLEMLERİ

Kullanıcı Tarafından Yapılan İptaller

Kullanıcı Hesabınızı ve/veya herhangi bir Sitenano Hizmetini kullanmayı dilediğiniz zaman durdurabilir ve Sitenano Hizmetlerine ilişkin talimatlara uygun bir şekilde bunların iptal edilmesini talep edebilirsiniz. Söz konusu iptale ilişkin yürürlük tarihi ve saati Sitenano Hizmetlerine ilişkin iptal işleminin tarafınızca tamamlandığı tarih ve saat olacak, Ücretli Hizmetlerin iptaline ilişkin yürürlük tarihi ve saati ise ilgili Ücretli Hizmetlerin abonelik döneminin bitimi olacaktır.

Yukarıda yer alan aksine hükümlere bakılmaksızın, otomatik olarak yenilenen Ücretli Hizmet abonelikleri, sadece hali hazırda ödeme yapmış olduğunuz dönemin sona ermesi üzerine sonlandırılacaktır. İptal süreci bir kaç gün sürebileceğinden, bir sonraki yenilemenin ve ilgili ücretlendirmenin otomatik olarak yapılmasını önlemek için, iptal talebinin o tarih itibariyle güncel hizmet döneminin sona ermesinden en az on dört (14) gün önce iletilmesi gerektiği unutulmamalıdır.


Sitenano Tarafından Yapılan İptaller

Sitenano Koşullarından herhangi birine uyulmaması ve/veya ödenmesi gereken Ücretlerin ödenmemesi halinde, Sitenano, Kullanıcı Hesabını ve Kullanıcı Platformunu (veya bunların belirli özelliklerini) ve ayrıca, ilişkili herhangi bir Sitenano Hizmetinin (örneğin Ücretli Hizmetler) veya Üçüncü Taraf Hizmetlerinin tarafınıza sağlanmasını (ödeme tamamen yapılıncaya kadar) askıya alma veya iptal etme hakkına sahiptir.

Canlı Destek
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Temsilci yazıyor....

{{ offline_message }}

 web tasarım