Alan Adı Yönetimi (Domain)

Sitenano ile yeni bir Alan Adı alın

Alan adı işlemlerinizi e-ticaret sitenize ait yönetim paneliniz

üzerinden yönetin.

E-ticaret siteniz için düşündüğünüz alan adını Sitenano üzerinden alabilirsiniz. Yönetim panelinizde Alan Adı sayfasına gidin ve almak istediğiniz alan adını arayın. Alan adı satın almaya açık ise sıradaki adımları takip ederek satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Alan Adı Nedir?

Hangi Konulara Dikkat Edilmelidir?

Alan Adı, hatırlaması zor olan IP adresleri yerine kullanılması için geliştirilen bir isimlendirme yöntemidir, farklı bir tanımla “sitenizin adı ve adresi” olarak da söylenebilir.

Siteniz için düşündüğünüz alan adının akılda kalıcı, yazılması kolay ve kısa olmasına dikkat edin. Alan adı ne kadar uzun olursa, hatalı yazma olasılığı da o kadar artmaktadır.

Alan Adı Uzantıları (.Com? .Net? .Org?)

Alan adınızı satın almadan önce dikkate alınması gereken birçok konu vardır, Alan Adı Uzantısı da bu konulardan biridir. Alan Adı Uzantısı web sitesi adresindeki noktayı takip eden karakterlerdir (.com, .net., .org...). İşinize ve sitenize en uygun olan uzantıyı seçtiğinizden emin olmalısınız.

Hangi Alan Adı Uzantısı Siteniz İçin Daha Uygun?

Her uzantının kendi avantajı vardır, bu nedenle doğru alan adını adını seçmenin yanı sıra, işinize ve e-ticaret sitenize en çok uyanı seçmelisiniz. ".com Alan Adı uzantısı en yaygın olarak kullanılan uzantıdır, genellikle kullanıcılar bir internet sitesini ararken öncelikle bu uzantıyı girerler bu nedenle seo açısından .com uzantısı almak en iyi seçenektir. Ayrıca .com uzantısı genellikle kar amaçlı şirketler tarafından kullanılır bu nedenle de e-ticaret siteniz için en uygun olan uzantı .com olacaktır.

Alan Adı yönetiminizi E-ticaret Sitenizle aynı yönetim panelinden yapın

E-ticaret siteniz için özel bir alan adı mı düşünüyorsunuz? Yeni bir alan adı edinmeniz, alan adınızı sitenize bağlamanız ya da var olan alan adınızı Sitenano'ya aktarmanız gereken durumlarda, Sitenano'da tüm bu işlemleri doğrudan yapabileceğiniz yöntemler mevcuttur.

  • Alan Adı Yönetimi

    Sitenano E-ticaret sitenizi oluşturun ve ardından yönetim panelinde Alan Adları sayfasına gidin.

  • Adımları Takip Edin

    İstediğiniz alan adını ilk defa satın almak için aratın, alan adınızı transfer edin veya mevcut alan adınızı oluşturduğunuz e-ticaret sitenize bağlayın. Belirtilen adımları takip ederek istediğiniz işlemi başlatın.

  • İşleminizi Tamamlayın

    Alan Adınız için istediğiniz işlemi tamamladıktan sonra e-ticaret sitenizi kendi özel alan adınız ile satışa hazırlayın.

Sitenano e-ticaret siteniz için ücretsiz bir Alan Adı

Sitenano e-ticaret sitenizi oluşturmanız için size ücretsiz bir alan adı sağlar.

E-ticaret siteniz için *.sitenano.com olarak ücretsiz bir alt alan adı oluşturabilir, alan adı yönlendirmesi yapabilir veya sitemiz üzerinden yeni bir alan adı da satın alabilirsiniz. Bu özellik siz siteniz için özel bir domain edinmeye hazır olana kadar sitenizin sorunsuz ve kolay bir şekilde yayınlanmasını sağlamak için uygun bir yöntemdir.

Sitenano'da Alan Adınız İçin Yönetim Seçenekleri

Mevcut Alan Adınızı Sitenano E-ticaret Sitenize Bağlama

Mevcutta bir alan adınız varsa alan adınızı Sitenano e-ticaret sitenize bağlayabilirsiniz. Sitenano'ya kayıt olarak e-ticaret sitenizi oluşturduktan sonra tek yapmanız gereken e-ticaret sitenizin yönetim paneli menüsünden Alan Adları sayfasına giriş yapmak, gerekli yönlendirmeleri takip ettikten sonra mevcut alan adınızı sitenize bağlayabilirsiniz.

Alan Adınızı Sitenano'ya Transfer Etme

Alan Adınızı farklı bir alan adı kayıt kuruluşundan Sitenano'ya da aktarabilir ve bu sayede alan adınızı eticaret siteniz ile aynı yönetim panelinden yönetip takip edebilirsiniz. Alan Adınızı Sitenano'ya taşımak için öncelikle Alan Adınızın kayıtlı olduğu firmadan domain transfer kodunu alarak transfer kilidini kaldırmanız gerek. Sonrasında Sitenano Yönetim Paneli Alan Adı sayfasından transfer işlemini başlatabilirsiniz.

Doğru Domain Seçimi

İşiniz ile ilgili anahtar sözcükleri içeren bir Alan Adı size büyük avantaj sağlayabilir. Bir domain adı ararken size fikir oluşturması için işiniz ile ilgili anahtar sözcükler hakkında düşünebilirsiniz. Daha sonra bu anahtar sözcük ve sözcük gruplarını kullanarak mevcut olan alan adlarını arayabilirsiniz.

Ayrıca alan adınızın akılda kalıcı, yazılması kolay ve kısa olmasına dikkat etmelisiniz çünkü ne kadar uzun olursa hatalı yazma ve akılda kalma olasılığı da o kadar artar.

Alan Adı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sitenizin benzer başka bir internet sitesi ile karışmaması ve oluşabilecek karışıklığı önlemesi için mevcut site isimlerinden kolayca ayırt edilebilen bir alan adı düşünebilirsiniz. Mevcutta olan bir sitenin çoğul hali olan bir alan adını veya .com uzantılı bir sayfanın .net uzantılısını seçmekten kaçının.

Alan adlarınızda kısa çizgi (-), alt çizgi (_) ve sayı kullanmaktan kaçınmanızı öneririz. Alan adlarında kullanılan noktalama işaretleri, müşterilerinizin domain adınızı hatırlamalarını ve sözlü olarak ifade edilmesini zorlaştırır.

Noktalama işaretlerinden kaçınmak ayrıca sayfanızın optimizasyonu açısından da iyi bir uygulamadır. Kesinlikle noktalama işareti kullanmak zorundaysanız, kısa çizgi kullanmalısınız ve alt çizgi kullanmaktan kaçınmalısınız.

".com" Alan Adı Uzantısını Tercih Edin.

".com" uzantısı ile biten alan adları genellikle arama motorlarında daha ön sayfalarda yer alır ve müşterilerin bu adları bulması daha kolaydır ve bu uzantı kullanıcıların bir internet sitesini ararken en çok aradıkları uzantı türüdür. Ayrıca genellikle kar amaçlı şirketler tarafından kullanılır bu nedenle de e-ticaret siteniz için en uygun olan uzantı .com olacaktır. Ana domaininiz .com olsa da markanızı korumak için diğer uzantıları da (.net, .org, .biz) satın almayı düşünebilirsiniz.

Canlı Destek
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Temsilci yazıyor....

{{ offline_message }}

 web tasarım